Charakter

Najbardziej widocznymi cechami charakteru kotów abisyńskich jest ich odwaga i ciekawość świata. Koty te nie będą siedzieć spokojnie przez cały dzień - będą zamiast tego towarzyszyć właścicielowi przy wykonywaniu obowiązków domowych, świetnie się przy tym bawiąc i wtykając nos gdzie tylko się da, w szczególności podczas przygotowywania posiłków i jedzenia.

Wygląd

Koty abisyńskie mają jedwabistą sierść, występującą w różnych kolorach. Ich ciało jest dobrze umięśnione, z długim, szerokim u nasady i zwężającym się ku końcowi ogonem. Rasa ta charakteryzuje się dużymi uszami, szerokimi u podstawy i zaokrąglonymi na końcu. Oczy tych kotów są duże, kształtem zbliżone do migdałów.

Zdrowie i pielęgnacja

Koty abisyńskie potrzebują dużo ruchu, jednak z powodu ich skłonności do zabawy wszystkim, co znajduje się w zasięgu ich wzroku, potrafią same sobie ten ruch zapewnić, co rzecz jasna nie zwalnia właściciela z obowiązku zabawy z kotem. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na ich uzębienie, gdyż ta rasa ma skłonności do chorób zębów.